TEZ YAZIM VE KURALLARI
"Tez Yazım Kılavuzu" güncellenmiştir. Güncelleme kapsamında LATEX şablonu da artık kullanılabilmektedir. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bahar döneminde tezlerini teslim edecek öğrenciler isteğe bağlı olarak önceki tez yazım kurallarına uygun olan şablonu kullanabilirler.
 
Önceki tez yazım kılavuzu için tıklayınız.
 
Tezler ilk teslimde spiralli veya karton ciltli, son teslimde ise aşağıda belirtilen renk kodlu bez ciltli olarak hazırlanmalıdır.

Yüksek Lisans: Marka: YILDIZ Renk Kodu: 069 Lacivert

Doktora: Marka: YILDIZ Renk Kodu: 057 Bordo

Yüksek lisans veya doktora öğrenciliği sırasında yapılan tez ve bilimsel yayınlar ile yürütülen bilimsel araştırma-geliştirme projeleriyle ilgili araştırma etiği konularını kapsayan ve Yükseköğretim Kurulu Genel Kurul'un 29.08.2012 tarih ve 2012.18.946 sayılı kararı ile kabul edilen "Yükseköğretim Kurulu Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesi" için buraya tıklayınız.

Tez ile İlgili Dökümanlar

Tez Yazım Kılavuzu

Tez Şablonu (Latex)**

Tez Şablonu (Word)

YÖK Lisansüstü Tezlerin İnternet Üzerinden Derlenmesi Hakkında

*Metin içerisinde atıf göstermede ve tezin kaynaklar kısmı oluşturulurken IEEE ya da APA referans sistemlerinden yalnızca biri tercih edilir ve tez boyunca bu tercihe sadık kalınır. 

**YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, Latex tez şablonunun online Tex editörü overleaf.com  ile kullanılmasını önermektedir. Lokalde kullanılan Tex editörlerinde çıkabilecek sorunlar konusunda teknik destek sağlamamaktadır. 

Overleaf'te hesap oluşturduktan sonra, tez şablonunun eklenmesi ve kullanımı ile ilgili video kılavuzunu izleyiniz: Latex şablonunu kullanmaya nasıl başlarım?

** YTÜ Graduate School of Science and Engineering recommends online Tex editor overleaf.com for using Latex thesis template. Our institute does not provide technical support for problems or errors that may occur with local Tex editors. 

After creating accoutn at Overleaf, please see the video guide How to start using  Latex template?