PANDEMIC DISEASE PERIOD THESIS FORMAT CHECK APPOINTMENT

Tez kontrolleri randevu alınarak ve de Öğrenci Tez Savunma Sınavında başarılı olduktan sonra yapılmaktadır. Lütfen aşağıdaki Randevu Sistemi yardımıyla size uygun tarih ve görevliyi belirleyiniz. 

 

Tez Kontrolü Yapan Görevli

Kontrol Yapılan Oda

   DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ,Taş Kışla Binası A-BLOK,  A-2017 no'lu oda

   DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ,Taş Kışla Binası A-BLOK,  A-2017 no'lu oda

DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ,Taş Kışla Binası A-BLOK,  A-2017 no'lu oda

DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ,Taş Kışla Binası A-BLOK,  A-2017 no'lu oda
DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ,Taş Kışla Binası A-BLOK,  A-2017 no'lu oda
 

 

 

Tez Kontrolüne Gelmeden Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

RANDEVUSUZ VEYA RANDEVU ZAMAN ARALIĞI DIŞINDA TEZ KONTROLÜ YAPILMAMAKTADIR. DOLAYISIYLA LÜTFEN RANDEVUNUZA TAM ZAMANINDA GELMEYE ÖZEN GÖSTERİNİZ. 

  • Tez kontrolüne gelmeden önce lütfen Aşağıdaki Sıkça Yapılan Hatalar dosyasını inceleyiniz ve ilgili düzeltmeleri yapınız. Böylelikle çok fazla hatanız çıkmayacak ve onay süreciniz uzamayacaktır.
 •  
 •  
  • Tez Savunma Sınavı Tarihinizden itibaren;  bez cildinizi enstitüye teslim etmek için 1 AY süreniz vardır. Fakat BAYRAM vs. gibi Resmi Tatillerde, tatil süresi boyunca süreniz ötelenir. Ayrıca dilekçe yazıp, enstitümüzdeki anabilim dalınızla ilgilenen memura teslim ederek, senato esasları gereği (bir defaya mahsus olarak) 1 aylık ek süre talebinde bulunabilir ve bu süreyi 2 aya çıkarabilirsiniz. (Dilekçenizi danışman onayını alarak imzalatınız)
  • Tez kontrolüne gelirken, lütfen tezinizin çıktısını alıp geliniz. (Çıktının, siyah-beyaz veya arkalı-önlü olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Spiral veya karton kapak yaptırmanız da zorunlu değildir.) 
  • Tezinizin Şablona uygun olarak oluşturulmayan Onay Sayfaları, jüri üyelerine imzalatılsa dahi kabul edilmemekte ve uygun şekilde düzenlenip tekrar imzalatılması istenmektedir. 
  • Tez kontrolü sürecinde, tezlerinizin "YTÜ FBE Tez Yazım Kılavuzu"na uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer uygun değilse; gerekli düzeltmeleri yapıp, tezinizi tekrar kontrole getirmeniz istenir.
  • Tezlerinizi Yeni Microsoft Word Belgesi oluşturarak, sıfırdan yazmak yerine; aşağıda verilen şablonlar* üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak yazmanız, Tez Yazım Kurallarımıza uygun bir tez oluşturmak açısından daha pratik bir yöntemdir.
  • Teziniz Türkçe ise, "Türkçe Tez Şablonunu", İngilizce ise "İngilizce Tez Şablonunu" kullanınız. Tez Şablonu, Tez Yazım Kılavuzu ve diğer ilgili belgelere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  •  İntihal kontrolü hakkında bilgi için tıklayınız. 

 

 • Uygun Randevu Bulamadıysanız; lütfen randevu sistemini takip etmeye devam ediniz. Çünkü zaman zaman randevularını iptal edenler veya sisteme ekstra randevu saatleri tanımlamaları yapılmaktadır.   
 • Lütfen öncelikle web sayfamızdaki bilgileri okuyunuz. Gereksiz/sürekli e-posta atmayınız (Takdir edersiniz ki yaklaşık 7000 öğrencimiz mevcut, herkesin e-posta göndermesi, personelimizin e-posta cevaplamak dışında başka bir iş yapmasına vakit kalmaması demek).