İş Güvenliği

 

 

Program İsmi:  İş Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Dil: Türkçe / Tezsiz

Program İrtibat: Endüstri Mühendisliği Bölüm Sekreteri

ePosta: : enmblm@yildiz.edu.tr

Tel: 0212-383-2865

 

Sıkça Sorulan Sorular

Tezsiz yüksek lisans programları için hazırladığımız "Sıkça Sorulan Sorular" sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Programın Tanımı:

Bu program   2012 yılında çıkartılan 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği” kanunu ile kanuni zorunluluk olarak ortaya çıkan, ülkemizin ihtiyaç duyduğu az tehlikeli ve tehlikeli sınıflarda iş güvenliği uzmanı olarak çalışacak (B) Sınıfı sertifikaya sahip iş güvenliği uzmanların yetişmesine katkıda bulunacaktır. Program 2. Öğretim olarak Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Yıldız kampüsünde gerçekleştirilmektedir.

 

Programın Kazanımları:

- Bu programdan mezun olan mühendis, mimar veya teknik elemanlar (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına doğrudan başvurma hakkı kazanmaktadır. ( Aksi taktirde (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına başvuru hakkı kazanmak için, (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yapmak ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılmak gerekmektedir.)

- Profesyonel ve etik davranış sorumluluğu bilinci kazanmak.

- Endüstri Mühendisliği bakış açısıyla, iş güvenliği ve yönetim alanında profesyonel iş yaşamı için gerekli bilgiyi edinmek.

 

Kazanılan Derece

Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Endüstri Mühendisliği İş Güvenliği Programı (Türkçe, Tezsiz) alanında yüksek lisans derecesi (Master of Science) almaya hak kazanmaktadırlar. 

 

Başvuru Koşulları

- İlgili bir alandan lisans derecesi

- ALES sınav sonuç belgesine sahip olmak