Tez Kontrol Randevusu

 

-Tez savunmanızı yaptıktan sonra tezlerinizi aşağıdaki Araştırma görevlilerinden birine kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

 

 

-Tez kontrolleri randevu ile yapılmaktadır. Lütfen aşağıdaki Randevu Sistemi yardımıyla size uygun tarih ve görevliyi belirleyiniz. 

 

 

 

 

 

Önemli Hususlar

-İntihal kontrolü hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

-Tez kontrolü sürecinde, tezlerinizin "YTÜ FBE Tez Yazım Kılavuzu"na uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer uygun değilse; gerekli düzeltmeleri yapıp, tezinizi tekrar kontrole getirmeniz istenir.

 

-Tezlerinizi Yeni Microsoft Word Belgesi oluşturarak, sıfırdan yazmak yerine; aşağıda verilen şablonlar* üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak yazmanız, Tez Yazım Kurallarımıza uygun bir tez oluşturmak açısından daha pratik bir yöntemdir.

 

*Teziniz Türkçe ise, "Türkçe Tez Şablonunu", İngilizce ise "İngilizce Tez Şablonunu" kullanınız.

 

-Tez Şablonu, Tez Yazım Kılavuzu ve diğer ilgili belgelere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

-Tez kontrolüne gelirken, lütfen tezinizin çıktısını alıp geliniz. (Çıktının, siyah-beyaz veya arkalı-önlü olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Spiral veya karton kapak yaptırmanız da zorunlu değildir.) 

 

-Tezinizin Şablona uygun olarak oluşturulmayan Onay Sayfaları, jüri üyelerine imzalatılsa dahi kabul edilmemekte ve uygun şekilde düzenlenip tekrar imzalatılması istenmektedir. 

 

Tez Kontrolü Yapan Görevli Kontrol Yapılan Oda
Arş. Gör. Sümeyra BEDİR F-52 numaralı oda
Arş. Gör. Fulya TERZİ F-52 numaralı oda
Arş. Gör. Rabia N. ÜREGEN F-55 numaralı oda
Arş. Gör. Melih ÇINAR F-55 numaralı oda
Arş. Gör. Ali KARAŞAN F-55 numaralı oda
Arş. Gör. Deniz CANCA F-55 numaralı oda

Kontrol Yeri:    Fen Bilimleri Enstitüsü Binası, YILDIZ KAMPÜSÜ/BEŞİKTAŞ