Tez Kontrol Randevusu

 

-Tez savunmanızı yaptıktan sonra tezlerinizi enstitü araştırma görevlilerinden birine kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

 

-Tez kontrolleri randevu ile yapılmaktadır. Lütfen randevu almadan önce aşağıda yer alan bilgilendirme metnini okuyunuz. 

 

 

 

 

Önemli Hususlar

 

-Tez kontrolü sürecinde, tezlerinizin "YTÜ FBE Tez Yazım Kılavuzu"na uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer uygun değilse; gerekli düzeltmeleri yapıp, tezinizi tekrar kontrole getirmeniz istenir.

 

-Tez kontrolüne gelmeden önce Tezlerde Çok Sık Yapılan Hatalar dosyasını inceleyiniz ve gerekli düzeltmeleri yapınız. Böylelikle tez kontrolü esnasında çok fazla hatanız çıkmayacaktır.

 

-21 Şubat 2018 itibariyle Yardımcı Doçentlik kaldırıldığı için, Tezlerdeki Kapak sayfası, Onay sayfası gibi tüm ilgili kısımlarda "Yard. Doç. Dr." yerine "Dr. Öğr. Üyesi" unvanını kullanmalısınız. İngilizce yazılan tezlerde karşılık gelen kısaltmada değişiklik olmayıp, "Assist. Prof. Dr." olarak yazılmaya devam edilmelidir.  

 

 

-Tezlerinizi Yeni Microsoft Word Belgesi oluşturarak, sıfırdan yazmak yerine; aşağıda verilen şablonlar* üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak yazmanız, Tez Yazım Kurallarımıza uygun bir tez oluşturmak açısından daha pratik bir yöntemdir.

 

*Teziniz Türkçe ise, "Türkçe Tez Şablonunu", İngilizce ise "İngilizce Tez Şablonunu" kullanınız.

 

-Tez Şablonu, Tez Yazım Kılavuzu ve diğer ilgili belgelere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

-Tez kontrolüne gelirken, lütfen tezinizin çıktısını alıp geliniz. (Çıktının, siyah-beyaz veya arkalı-önlü olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Spiral veya karton kapak yaptırmanız da zorunlu değildir.) 

 

-Tezinizin Şablona uygun olarak oluşturulmayan Onay Sayfaları, jüri üyelerine imzalatılsa dahi kabul edilmemekte ve uygun şekilde düzenlenip tekrar imzalatılması istenmektedir. 

 

Tez Kontrolü Yapan Görevli Kontrol Yapılan Oda
Arş. Gör. Müjde AKTAŞ A-2017 numaralı oda
Arş. Gör. Melih ÇINAR A-2017 numaralı oda
Arş. Gör. Ali KARAŞAN A-2017 numaralı oda

Kontrol Yeri:    Taş Kışla Binası A-BLOK, DAVUTPAŞA KAMPÜSÜ

 

 

Tez kontrolü sürecinde, tezlerinizin "YTÜ FBE Tez Yazım Kılavuzu"na uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer uygun değilse; gerekli düzeltmeleri yapıp, tezinizi tekrar kontrole getirmeniz istenir.

NASIL RANDEVU ALINIR?

- Aşağıda yer alan araştırma görevlilerinin isimlerine tıklayarak Randevu Sistemi'ne ulaşabilirsiniz. Randevu Sistemi yardımıyla size uygun tarih ve görevliyi belirleyiniz. ( RANDEVUSUZ VEYA RANDEVU ZAMAN ARALIĞI DIŞINDA TEZ KONTROLÜ YAPILMAMAKTADIR. DOLAYISIYLA LÜTFEN RANDEVUNUZA TAM ZAMANINDA GELMEYE ÖZEN GÖSTERİNİZ. )

MÜSAİTLİK BULAMADIĞIMDA NE YAPMALIYIM?

Randevu sistemini düzenli olarak kontrol etmeli, araştırma görevlilerinin takvimde müsaitlik oluşturmalarını beklemelisinizAraştırma görevlilerine doğrudan e-posta göndermeyiniz, dikkate alınmayacaktır.