DUYURULAR
Lisansüstü Programlarımıza Kesin Kayıt Yaptıracak Adaylarımızın Dikkatine !
Loading
04.07.2017

Lisansüstü Programlarımıza Asil kayıt hakkı kazanan adaylarımız için 5 Temmuz 2017 Çarşamba (yarın) kayıt süreci başlayacak olup, 5-10 Temmuz tarihleri arasında Asil Kayıtlar, 13-14 Temmuz tarihlerinde de Yedek Kayıtlar alınacaktır.

 

Adayların kayıt esnasında (aynı anda) birden fazla lisansüstü programa (tezsiz yüksek lisans hariç) kaydı bulunmamalıdır. (20 Nisan 2016 Tarihli YÖK Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Madde 35 (6) gereğince) Bu tarz durumda olan adaylar, ancak diğer yükseköğretim kurumundaki kayıtlarını sildirdikleri takdirde enstitümüze kayıt yaptırabilirler. Bu durumdaki adaylarımız kayıt belgeleri ile birlikte diğer yükseköğretim kurumundaki lisansüstü kayıt silme sürecinin devam ettiğine ilişkin belge getirerek kayıt yaptırabilirler.  Birden fazla kaydı bulunup (tezsiz yüksek lisans hariç), kayıt sildirmeden enstitümüze kayıt yaptıran adayların durumları tespit edilerek kurumumuzdaki kayıtları silinecektir.

 

Ayrıca enstitüye kesin kayıt tarihlerinde, tüm adayların diploma veya mezuniyet belgelerine sahip olması zorunludur. (YTÜ LÜ Eğitim ve Öğrt. Yönetmeliği Senato Esasları Madde 12 (2) gereğince) 

 

Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar; e-başvuru esnasında girilen bilgileri belgeleriyle ibraz etmelidir. İstenen belgeler kayıt esnasında ibraz edilmezse veya belge üzerindeki bilgiler ile e-başvuru esnasında girilen bilgiler birebir uyuşmazsa kayıt hakkı iptal edilir. 

 

Bilgilerinize.

 

 

 

>> Tüm Duyurular