Tez Yazımı

 

17.03.2011 tarihinden itibaren tezler ilk teslimde spiralli veya karton ciltli, son teslimde ise aşağıda belirtilen renk kodlu bez ciltli olarak hazırlanmalıdır.

 

Yüksek Lisans: Marka: YILDIZ Renk Kodu: 069 Lacivert

Doktora: Marka: YILDIZ Renk Kodu: 057 Bordo

 

Yükseköğretim Kurulu’nun belirlediği Lisansüstü Eğitim-Öğretim Program Açılması ve Yürütülmesine Dair İlkelerin D1 maddesi uyarınca, 2015-2016 Bahar yarıyılından itibaren tezini teslim edecek öğrencilerimizin ilk teslimi esnasında tezlerine ait tez orijinallik raporunu diğer teslim evraklarıyla beraber teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca Mezuniyet öncesi tez yazım kuralları kontrol sürecinde ve son teslimde de ikinci bir orijinallik raporu teslim edilecektir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Yüksek lisans veya doktora öğrenciliği sırasında yapılan tez ve bilimsel yayınlar ile yürütülen bilimsel araştırma-geliştirme projeleriyle ilgili araştırma etiği konularını kapsayan ve Yükseköğretim Kurulu Genel Kurul'un 29.08.2012 tarih ve  2012.18.946 sayılı kararı ile kabul edilen "Yükseköğretim Kurulu Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği Yönergesi" için buraya tıklayınız.

 

 

Tez ile İlgili Dökümanlar

  Tez Yazım Kılavuzu

 Tez Şablonu (Türkçe)

 Tez Şablonu (English-Thesis Template)

  YÖK Lisansüstü Tezlerin İnternet Üzerinden Derlenmesi Hakkında

 EndNote Stili*

 

*Tezin kaynaklar kısmını oluştururken hazırlanmış olan EndNote stilini kullanabilirsiniz. 

 

Orijinallik Raporu ile İlgili Dökümanlar

 Orijinallik Raporu Uygulama Esasları

 Urkund Kullanma Kılavuzu

-   Urkund Bilgilendirme Videosu

Tez Çalışması Orijinallik Beyanı Formu