ANNNOUNCEMENTS All Announcements
2018-2019 Academic Year Spring Semester Graduate Programs Application Results

T.C.

YILDIZ TECHNICAL UNIVERSITY

GRADUATE SCHOOL OF ECIENCE AND ENGINEERING

2018-2019 ACADEMIC YEAR SPRING SEMESTER

GRADUATE PROGRAMS APPLICATION RESULTS

 

2018-2019 Güz Yarıyılı Lisansüstü Programlarımıza Asil/Yedek Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenciler; başvurmuş oldukları anabilim dallarına göre aşağıda ilan edilmiştir.

 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

 

Lisansüstü Kesin Kayıtlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular dokümanını lütfen okuyunuz.

Asil Kayıt Hakkı kazanan adaylar; 1 Şubat Cuma 2019-4 Şubat  Pazartesi 2019  tarihleri  arasındaki haftaiçi günlerinde Fen Bilimleri Enstitüsü Davutpaşa Kampüsü, Taşkışla Binası Fen Bilimleri Enstitüsü A-Blok 2. Kat Şevket Erk Konferans Salonu'nda 9:00-12:00 ve 13:00-16:00 saatleri arasında kayıt yaptırmalıdır. Aksi takdirde kayıt haklarını tamamen kaybederler.

 

Kesin Kayıtta gerekli olan belgeler için lütfen tıklayınız.

 

Eğer Asil Kayıtlardan sonra boş kontenjan kalırsa; bu programlar (ve yedek kayıt hakkı kazanan adaylar) 4 Şubat 2019 Pazartesi günü 18:00'de internet sayfamızda ilan edilecek, 5-6 Şubat 2019 tarihleri arasında Yedek Kayıtlar alınacaktır. 

 

Ayrıntılı Akademik Takvimimiz için lütfen tıklayınız.

 

Lisansüstü programlarımıza kayıt hakkı kazanıp, farklı bir yükseköğretimde( Açık Öğretim fakülteleri dahil) kaydı olan öğrencilerimizin dikkatine:

-Farklı bir yükseköğretim kurumunun tezli lisansüstü programında kaydı olan öğrenciler, ikinci bir lisansüstü tezli programa kayıt yaptıramaz. 

-Farklı bir yükseköğretim kurumumun lisans, ön lisans, açıköğretim veya tezsiz lisansüstü programında kaydı olan öğrencilerin ise ilgili üniversiteden kayıt silme işlemini yapmamaları durumunda katkı payı ödemeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız